התמכרויות

מה זו התמכרות ? והשלבים להימנעות מהתמכרויות.התמכרות מתרחשת כאשר בן אדם אינו מסוגל להפסיק דפוס התנהגותי, גם אם הוא רוצה – כשהדחף הוא חזק מדי ובלתי ניתן לשליטה, גם אם ההתנהגות גורמת נזק.
דברים רבים בחיינו עשויים להוביל להתמכרויות שונות, החל מאלכוהול וסמים עד אוכל, עבודה וסקס.
כשאנשים מתחילים בהתנהגות ממכרת הם לא מתכוונים להתמכר ואוהבים איך שזה גורם להם להרגיש. ההתמכרות מתחילה מפני שהיא מאפשרת לאנשים להרגיש נורמאלים ומפצה על מצב רגשי. בנוסף, יש מצבים בהם מדובר בחבלה עצמית לא מודעת. בדרך כלל, המכורים מאמינים שהם בשליטה ויכולים להפסיק בכל רגע.
איך נמנעים מהתמכרות ?
הדרך הטובה לא לחזור להתמכרות היא להתרחק מההתנהגות הממכרת ולתת לגוף את הכלים להתאושש, על ידי יצירת תנאים חדשים שבהם קל יותר שלא לחזור להתמכרות.
אי יצירת תנאים סביבתיים חדשים תאפשר להתמכרות להופיע מחדש.
אין צורך לשנות את כל צורת החיים, הדברים שאנו צריכים להוציא מחיינו הם הדברים שיגרמו לנו להיאחז בצורת חיינו הישנה. עם זאת, אנו עשויים להיתקל בדברים אילו ביום יום, על כן עלינו להיות חזקים ומודעים לדחפים שלנו.
חשוב להימנע ממצבים שיחזירו אותנו להתמכרות: סחיטה נפשית , כעס, רעב, חרדות, תחושת בדידות, המצאות בסביבת אנשים אשר גורמים לנו אי נוחות ושעשויים לגרום לנו לברוח להתמכרות.
עליכם להיות על המשמר מפני שההתמכרות היא ערמומית – לא תמיד ניתן לזהות אותה ולפעמים גם נחליף אותה באחרת.
ישנן מספר דרכים להתמודד עם התמכרויות, ניתן לנסות כל אחת לחוד או לפנות למספר דרכים במקביל, לפי רמת ההתמכרות.
דרך אחת היא הטיפול תרופתי שעובד על הצד הפסיכולוגי, דרך נוספת היא פנייה לטיפול הוליסטי – החל מביצוע מדיטציות להרגעות, דרך שמירה על אורך חיים רגוע יותר וכלה בטיפול בדיקור אוזן אשר נמצא כיעיל ביותר להפחתת ההשתוקקות למושא ההתמכרות ואשר מגביר את חילוף חומרים בגוף על מנת לעזור לגוף לחזור לאיזון.
שינוי אורך החיים ופיתוח המודעות הם המביאים את השינוי ואת ההזדמנות לחיות את החיים היפים.

דילוג לתוכן